Wrzesień - Grudzień

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Państwem doświadczeniami naszych uczniów z korzystania z nowoczesnego sprzętu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Ten innowacyjny program, sfinansowany dzięki funduszom europejskim, umożliwił nam wprowadzenie zaawansowanych narzędzi edukacyjnych, które zdecydowanie poszerzyły horyzonty naszych uczniów.

1. Na lekcjach informatyki uczniowie mieli okazję korzystać z nowoczesnych robotów Dash. Zastosowanie tych zaawansowanych maszyn pozwoliło nie tylko na zrozumienie podstaw programowania, ale także rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i pracy w zespole.
  2. Lekcje techniki stały się prawdziwym laboratorium kreatywności, gdzie uczniowie mieli szansę wyrazić swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Dzięki pistoletom do kleju na gorąco, lutownicy oraz maszynie do szycia nasi uczniowie stworzyli niezwykłe stroiki świąteczne.
  3. Druk 3D jest często wykorzystywany w naszej szkole. W ramach projektu "Powstańcy'44 - pamiętamy!" wprowadziliśmy element patriotyczny do naszych zajęć. Dzięki zakupionym w ramach projektu drukarkom 3D wydrukowaliśmy znaczki Polski Walczącej do zbiórki finansowej na rzecz Powstańców Warszawskich. To ważne doświadczenie nauczania historii i kształtowania świadomości społecznej poprzez aktywne uczestnictwo w projektach społecznych.