BEZPŁATNY Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży

Nasza szkoła bierze udział w bezpłatnym programie profilaktycznym RAZEM ŁATWIEJ. Program jest formą profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dzieci i młodzieży. Program kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat.

Zainteresowani rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do Programu albo bezpośrednio (w załączeniu plakat z danymi kontaktowymi) albo za pośrednictwem psychologa szkolnego. Pomoc psychologiczna odbywa się w trzech etapach:

• Pierwsza rozmowa , tzw. "triage" ( telefoniczny ) trwa od 15- 20 minut,
  • Następnie są 3 spotkania wspierające , każde po 75 minut,
  • Po tych 3 spotkaniach rodzic zapisuje dziecko do por. psychologicznej lub psychiatrycznej. Do momentu wizyty w poradni organizatorzy zapewniają z pozycji programu spotkanie wspierające raz w miesiącu.

Rozmowy z psychologiem są bezpłatne, odbywają się poza szkołą, w gabinetach (w przypadku naszej gminy odbywają się one w Jeleniej Górze).