DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 13 października 2023 r. w naszej szkole w szczególny sposób uczciliśmy 250-tą rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która przypada na 14 października. W tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem wszystkich osób związanych z edukacją i pracujących w placówkach oświatowych.

Samorząd Uczniowski oprócz drobnych prezentów wręczonych wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta, uświetnił ten wyjątkowy dzień zaprezentowaniem filmików z wspomnieniami nauczycieli, którzy byli zatrudnieni w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy. Wielu z nich zaskoczyło nas swoimi szkolnymi refleksjami. Kiedyś było zupełnie inaczej, co nie oznacza, że było nudno i nieciekawie… o czym mogliśmy przekonać się słuchając wypowiedzi byłych pracowników naszej szkoły nagranych przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

W dalszej części apelu na scenę zaproszono panią dyrektor – Urszulę Jasińską oraz nauczyciela wychowania fizycznego – pana Zdzisława Karwata, którzy wystąpili z innymi nauczycielami w popularnym teleturnieju „Familiada”. Pani dyrektor była głową rodziny NAUCZYCIELI genialnych, błyskotliwych oraz nieprzeciętnie inteligentnych; natomiast Pan Zdzisław Karwat pełnił funkcję głowy rodu NAUCZYCIELI fenomenalnych, wybitnych i wyjątkowo utalentowanych. W rolę prowadzącej teleturniej, w zastępstwie za nieobecnego Karola Strasburgera, który niestety nie mógł przyjechać na nagranie programu, wcieliła się przewodnicząca szkoły – Julia Oziembłowska.

Wszystkie odpowiedzi związane były z edukacją, a najwięcej emocji dostarczyło pytanie o to, jaki przedmiot szkolny jest jednym z ulubionych… Okazało się, że to matematyka! Uczniowie mocno dopingowali swoje „rodziny”, a i nauczycielom udzieliła się  chęć rywalizacji… oj, działo się! W efekcie rodzinnych zmagań zwycięzcami i mistrzami całego teleturnieju okazała się „rodzina” Pana Zdzisława Karwata, która o przysłowiowy włos, czyli jednym punktem wygrała z drużyną, której przewodniczyła Pani Urszula Jasińska – dyrektor naszej szkoły.

Wszyscy doskonale się bawili o czym można było usłyszeć po apelu od przedstawicieli uczniów jak i nauczycieli.