Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Obchodzimy Dzień Patrona!

26 maja 2015r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. To już dziewięć lat od kiedy św. Jan Paweł II oficjalnie nam patronuje.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św., na którą przybyli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Na pewno szczególnie zapamiętamy słowa kazania, podczas którego kś. Artur Kaproń przypominał, że posiadanie tak wspaniałego Patrona, wielkiego Polaka    i człowieka, który kochał i szanował innych ludzi, to nie tylko opieka, ale także trudne zadanie dla uczniów naszej szkoły, by każdego dnia małymi kroczkami dążyć do ideału. Po mszy św. wróciliśmy do szkoły na uroczysty apel, podczas którego mogliśmy powspominać najpierw życie i doświadczenia Karola Wojtyły, pózniej wielkie dokonania św. Jana Pawła II. Oglądaliśmy slajdy ze zdjęciami, śpiewaliśmy ulubione piosenki religijne naszego Papieża. Cała uroczystość została przygotowana przez uczniów gimnazjum oraz panią Elę Kozioł, zaś oprawą muzyczną zajęła się pani Marzena Lehmann wraz z dziewczynkami ze scholi. Uroczysty apel zakończył się rozdaniem nagród i wyróżnień przez panią Urszulę Jasińską, która z ramienia szkolnej biblioteki organizowała w ostatnich tygodniach konkurs    „Św. Jan Paweł II- przyjaciel młodych”. Uczniowie mogli wykonywać indywidualne prace plastyczne; wspólne, klasowe plakaty, prace literackie, a niektórzy pisali nawet wspaniałe, wzruszające listy do swojego Patrona. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w sali gimnastycznej tworząc jednocześnie prawdziwą wystawą artystyczno-literackich prób uczniów.

redagowała Kamilla Smolarczyk-Kozioł