Przygoda detektywistyczno-kryminalna z panem Rekoszem!

W czwartek 21 maja 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Osiecznicy mieli okazję przeżyć niesamowitą przygodę detektywistyczno- kryminalną.

Zostali bowiem zaproszeni na warsztaty do Gminnej Biblioteki, których autorem był pan Dariusz Rekosz, pisarz książek dla dzieci, a także dla dorosłych. Większość powieści, które napisał pan Rekosz posiada ciekawy wątek detektywistyczny, dlatego tak przyjemnie się je czyta. Autor wspaniale opowiadał dzieciom o tym, jak powstaje pomysł na książkę, podzielił się swoimi doświadczeniami, nauczył jak robić portret pamięciowy i rozszyfrować zakodowaną wiadomość. A wszystko to w miłej atmosferze zgodnej rywalizacji. Dzieci mogły także poprosić pana Rekosza o autograf i przekonały się, że każde z nich może kiedyś w przyszłości pisać książki dla swoich czytelników.

redagowała: Kamilla Smolarczyk-Kozioł