Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

KULTUROWE OKULARY

"KULTUROWE OKULARY"

27 lutego 2015 roku w klasie IIIa gimnazjum odbyła sie lekcja wg scenariusza Pana Tomasza Bilickiego prowadzona przez pedagoga szkolnego, Pania Dorotę Drużgę, pt. "Kulturowe okulary".

Celem zajęć było uswiadomienie sobie, że wszyscy jesteśmy w jakis sposób ukształtowani przez kulturę, z której się wywodzimy. To pochedzenie kulturowe wpływa na nasz sposób postrzegania innych (tzw. kulturowe okulaty), co często prowadzi do powstawania nieporozumień, szczególnie jak nie znamy charakterystyki kulturowej danej grupy.

Na początek została odegrana scenka przez parę uczniów (A. Mazur, B. Macioł), którym bardzo dziekuję! Celem tego cwiczenia zmiana punktu widzenia, zwiększene i zrozumienia dla różnorodności oraz poczucia empati w stosunku do grup dyskryminowanych, na frakcje docierających do nas komunikatów.

Mam nadzieję, ze cele zostały osiągnięte a dzieci (młodzież :) )dobrze się bawiły.

Relacjonowała Dorota Drużga