Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Przywitanie Wiosny

20 marca 2015r.

W tym roku przywitaliśmy Panią Wiosnę wieloma ważnymi wydarzeniami związanymi z życiem naszej szkoły. Uczniowie działający w Samorządzie Szkolnym wraz z opiekunem panią Anitą Prusak i szanowną komisją, wybrali najpiękniej udekorowaną, wiosenną salę lekcyjną. W rywalizacji tej wzięły udział klasy IV-VI SP, a więc sale nr 6, 11 oraz 12,które niespodziewanie w tym dniu „rozkwitły” pięknymi kolorami, „ubrały się” w papierowe kwiaty, wianki, latające motyle, girlandy różnobarwnej bibuły.

Rywalizacja była zacięta, jednak komisja musiała zdecydować, kto zajmie czołowe miejsce. Zdobyła je klasa IV, która po mistrzowsku przeistoczyła swoją salę lekcyjną w wiosenną łąkę pełną kolorowych motyli. Klasa V oraz VI zajęły wspólnie miejsce II. W prace nad konkursem wspaniale włączyli się także wychowawcy.

Tego dnia komisja wyróżniła również uczennice, które przebrały się za Miss Wiosny i od stóp do głów przypominały tę radosną porę roku. Były to Marcelina Matysiak, kl. VI oraz Aleksandra Tarnowska, kl. IV. Dziewczynki otrzymały słodkie upominki.

Dzień zakończył się uroczystym apelem, na którym wszystkie klasy wraz z wychowawcami miały jeszcze raz okazję pochwalić się swoimi wygranymi. Cała akcja Dnia Wiosny została umiejętnie wypromowana profesjonalnymi plakatami wykonanymi przez uczniów SU.

redagowała Kamilla Smolarczyk-Kozioł