Bartek w finale konkursu zDolny Ślązak!

Uczeń naszej szkoły, Bartosz Macioł z klasy IIIa gimnazjum zakwalifikował się do finału Konkursu zDolnego Ślązaka organizowanego przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Jako jedyny z powiatu bolesławieckiego został finalistą bloku matematycznego. Finał konkursu odbędzie się 7 lutego 2015 roku we Wrocławiu. Gratulujemy i czekamy na FINAŁ!!!!

zDolny Ślązak Gimnazjalista  jest konkursem rangi wojewódzkiej dla gimnazjów Dolnego Śląska. Odbywa się regularnie od 2002 roku. W 2005 zmieniono regułę konkursu i wprowadzono "blokowanie" przedmiotów. Obecnie jest sześć bloków: matematyczny (matematyka,fizyka), przyrodniczny (geografia, biologia oraz chemia), humanistyczny (język polski, historia z elementami WOS), język angielski, język niemiecki oraz język francuski.

Etapy wyglądają następująco:

1. Szkolny (5% uczniów kwalifikuje się dalej).

2. Powiatowy (10% uczniów kwalifikuje się dalej).

3. Finał - laureaci konkursu (ok. 30% uczniów).

Celem konkursu (bloku matematycznego) jest przede wszystkim rozwijanie wśród gimnazjalistów zainteresowania matematyką, jak również:

• popularyzowanie wiedzy matematycznej;

• wdrażanie ucznia do samodoskonalenia i poszerzania swojej wiedzy matematycznej;

• przygotowanie gimnazjalisty do zdawania egzaminów zewnętrznych;

• samoocena własnych celów i możliwości ich realizacji;

• rozpoznawanie i wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie;

• integracja środowiska nauczycieli matematyki;

• propagowanie regionalnych tradycji w obszarze wspierania uzdolnień.