Rekiny i Finasjery

We wtorek 13 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbył się pierwszy etap międzypowiatowego konkursu „Rekiny finansjery”.

Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się 13 lutego 2015r..

W konkursie uczestniczyło  31 dwuosobowych drużyn.  Gimnazjaliści wraz z opiekunami przybyli z:

• Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu,
  • Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu,
  • Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu,
  • I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu,
  • Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy,
  • Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu,
  • Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma w Legnicy.

Uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali przywitani przez pana Dariusza Kwaśniewskiego – starostę bolesławieckiego oraz panią Laurę Słocką - Przydróżną – dyrektora ZSOiZ. Ogólne zasady konkursu przedstawiła pani Katarzyna Nastalska – pracownik BZ WBK S.A. - współorganizatora i sponsora nagród. Pomysłodawczyni i koordynatorka całego przedsięwzięcia -  pani Edyta Gorczyca omówiła organizację i przebieg konkursu. Nauczycielki przedmiotów ekonomicznych - pani Dorota Wojtyniak i pani Agnieszka Szwed czuwały nad prawidłowym przebiegiem przedsięwzięcia.
W I etapie gimnazjaliści przez 90 minut rozwiązywali test z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej i ogólnej wiedzy ekonomicznej.

Do drugiego etapu, zakwalifikowały się:
1. Jowita Zyga i Weronika Golińska z Gimnazjum nr 5 z Legnicy (42 punkty) – opiekun pani Ewa Kopczyńska.
2. Nikola Lechowska i Katarzyna Marusiak z I prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu
(41 punktów) - opiekun pani Dorota Chrzanowska- Florków.
3. Bartosz Macioł i Dawid Jamroz z Gimnazjum w Osiecznicy (41 punktów) - opiekun pani Magdalena Wojdowska.
4. Weronika Wiśniowiecka i Anna Cebrowska z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu
(39 punktów) – opiekun pan Mirosław Adamarczuk.
5. Paulina Dzięgiel i Klaudia Bojanowska z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu
(39 punktów) – opiekun pan Mirosław Adamarczuk.

Wszystkim uczestnikom drugiego etapu serdecznie gratulujemy!

Informacje o konkursie dostępne są w mediach : Wydarzenia AZART SAT z 13.01.2015 oraz artykuł na www.bolec.info z 13.01.2015 ( http://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=12585 )