Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Jasełka w naszej szkole- „Gdzie jest Betlejem?”

Jasełka w naszej szkole-

„Gdzie jest Betlejem?”

W tym roku jasełkowe widowisko, które mogliśmy oglądać w naszej szkole zostało przygotowane przez księdza Artura Kapronia oraz uczniów II i III klasy gimnazjum. Przedstawienie było próbą odpowiedzi na pytanie, które zostało zawarte w tytule: Gdzie jest Betlejem?

Przedstawienie było próbą odpowiedzi na pytanie, które zostało zawarte w tytule: Gdzie jest Betlejem? Uczniowie pokazując dwa różne światy: tych biednych        i tych bogatych próbowali zwrócić uwagę na to, że dobro nie zawsze jest tam, gdzie byśmy się tego spodziewali, a okazywanie go nie musi wcale wymagać wielkich nakładów pieniężnych. Ta współczesna wizja bożonarodzeniowych jasełek spodobała się szczególnie starszym uczniom, którzy mogli pokusić się o swoją własną interpretację. Młodsza widownia zachwycona była z pewnością koncertem kolęd        w wykonaniu szkolnej scholi, której opiekunką jest pani Marzena Lehmann. Wspaniałe dekoracje magicznej nocy pełnej gwiazd wykonała pani Elżbieta Kozioł.

Na koniec uroczystości ksiądz Kaproń złożył wszystkim zebranym nauczycielom, rodzicom, uczniom, gościom życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

redagowała: Kamilla Smolarczyk-Kozioł