SZKOLNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ

W dniu 25 kwietnia 2024 r. ochotnicy z klas IV-VIII uczestniczyli w konkursie piosenki niemieckiej.

Muzyka łagodzi obyczaje, wpływa na nasz nastrój i jest nieodłącznym elementem dobrej zabawy. Podobno śpiewać każdy może, ale to nie było codzienne śpiewanie pod prysznicem…bo kto z nas myjąc się śpiewa po niemiecku?! Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali wybrane przez siebie piosenki fantastycznie!

Każda z występujących osób poradziła sobie świetnie nie łamiąc przy tym języka podczas wymowy słów pojawiających się w piosenkach, np. Schornsteinfeger (kominiarz). Uczniowie zadbali o każdy element swojego występu. Stroje, choreografia oraz przygotowane dekoracje były doskonałym uzupełnieniem artystycznego widowiska.

Piosenki konkursowe oceniały: Pani Karolina Kozina, Pani Jolanta Kulikowska oraz Pani Barbara Piękny.

Uczestnicy konkursu mogli otrzymać od jury maksymalnie 120 punktów. Komisja konkursowa oceniała występy uczniów w czterech kategoriach – wymowa, trudność prezentowanego utworu, interpretacja piosenki oraz ogólne wrażenie artystyczne. Podczas podliczania punktów okazało się, że między uczniami były jednopunktowe różnice, co świadczy o wysokim poziomie wszystkich występów.

Pani dyrektor – Urszula Jasińska wraz z przedstawicielkami jury: Panią Karoliną Koziną i Panią Barbarą Piękny oraz jedną z organizatorek konkursu – Panią Małgorzatą Kubów wręczyły wszystkim uczniom nagrody, dyplomy oraz podziękowania. Każdy z uczestników konkursu otrzyma także za swój rewelacyjny występ ocenę celującą z języka niemieckiego.

I miejsce

za zaprezentowanie piosenki pt. „Wann fängt mein Leben an?” przyznano  uczennicy klasy VIII – Julii Oziembłowskiej.

II miejsce

za wykonanie utworu pt. „Lieblingsmensch” zajął Jakub Słonecki, uczeń klasy VIII.

III miejscem

za piosenkę pt. „Endlich sehe ich das Licht” uhonorowano Gabrielę Lehmann, uczennicę klasy VI.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz bony do EMPIK-u na 100 zł, 70 zł oraz 50 zł.

Podziękowania ze słodkimi nagrodami pocieszenia powędrowały do: Anastazji Woźniak - uczennicy klasy IV (piosenka pt. ”Ich bin Schnappi”), Nikoli Ptak – uczennicy klasy VI (piosenka pt. ”Grün, grün sind alle meine Kleider”), Julii Sikorskiej – uczennicy klasy VI (piosenka pt. „Ich bin bereit”), Jakuba Toczka – ucznia klasy VI (piosenka pt. „Der Kuckuck und der Esel”) oraz Julianny Cydzik – uczennicy klasy VIII (piosenka pt. „Engel”).

Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Jasińskiej – dyrektor szkoły za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników Szkolnego Konkursu Piosenki Niemieckiej oraz za poczęstunek serwowany w przerwie konkursu, który pozwolił na słodką chwilę relaksu.

Podziękowania należą się także uczniom klasy VIII, którzy zadbali o oprawę techniczną imprezy oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie odpowiedniej oprawy konkursu.

GRATULUJEMY

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU!!!