OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości to nie tylko okazja do uroczystości, ale przede wszystkim czas, w którym oddajemy hołd historii Polski. Uczymy się i angażujemy w szereg działań skupionych wokół wartości jaką jest patriotyzm. W tegorocznych obchodach nasza społeczność szkolna zaangażowała się w szereg wyjątkowych inicjatyw nie tylko oddających hołd  105. rocznicy odzyskania niepodległości, ale również kładących nacisk na edukację i zaangażowanie uczniów.

Szkolenie dla Pocztu Sztandarowego

Jednym z   elementów obchodów było szkolenie, które zostało zorganizowane 8 listopada specjalnie dla uczniów z pocztu sztandarowego. Uczestnicy spotkali się z przedstawicielem 10  Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka,  mł. chor.  panem Marcinem Jurkiem  i mieli okazję zgłębić znaczenie pocztu sztandarowego, poznać odpowiednie zachowanie się oraz komendy związane z tym prestiżowym zadaniem. Była to okazja do zdobycia wiedzy oraz szansa na zrozumienie głębokiego symbolizmu, jaki niesie ze sobą sztandar naszej szkoły.

Akcja wymiany pocztówek

Nasza społeczność nie zapomniała o symbolice gestów. Z okazji obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości  uczniowie zaangażowali się w projektowanie wyjątkowych pocztówek. Te artystyczne prace, pełne serca i patriotyzmu zostały wysłane do 43 szkół w całej Polsce. Są one nie tylko gestem pamięci, ale również sposobem na nawiązanie więzi z innymi społecznościami szkolnymi i dzieleniem się naszym jubileuszem.

Konkurs „Czas na Fort”

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w konkursie internetowym - „Czas na Fort”. Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży roli i znaczenia Fortu III Pomiechówek w historii oręża polskiego, a także pielęgnowanie pamięci o Forcie jako miejscu bohaterskiej walki i oporu polskiego społeczeństwa oraz męczeńskiej śmierci jego przedstawicieli. Chętni uczniowie klas 7-8 mogli zalogować się  na swoich kontach i rozwiązać test. Trzymamy kciuki za ochotników i czekamy na wyniki konkursu.

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Jednym z najbardziej wzruszających momentów obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole był apel, który odbył się 10 listopada. To właśnie wtedy cała społeczność szkolna zgromadziła się, by wspólnie uczcić to wyjątkowe święto.  W występy artystyczne zaangażowało się wiele osób. Na scenie podziwialiśmy uczniów klas 1-6. Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy wsparli działania naszych wychowanków, zadbali o oprawę sceniczną i audiowizualną, czuwali nad przygotowaniami występów. Nasi uczniowie wystąpili również poza szkołą, 11 listopada  na Biegu Niepodległości zaprezentowali jeden z elementów apelu – układ z flagami.  Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole to nie tylko dzień w kalendarzu, to moment, w którym kładziemy nacisk na edukację, szacunek dla historii oraz aktywne uczestnictwo w życiu społeczności szkolnej. To czas, który inspiruje do refleksji i dalszego rozwijania patriotyzmu wśród naszej młodej społeczności.