Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” .

W piątek 08.06.2018r. gościliśmy w naszej szkole Policjantkę Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, która przeprowadziła pierwsze spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” .

Policjantka prewencji kryminalnej spotkała się z uczniami, aby uświadomić im jakie zagrożenia czekają na nich szczególnie w okresie wakacji.

Była mowa m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, cyberprzemocy oraz czujności w kontaktach z osobami nowo poznanymi. Oczywiście jednym z głównych tematów była bezpieczna kąpiel oraz rozwaga podczas wypoczynku nad wodą. Policjantka przypomniała uczniom, że wakacje nie zwalniają z myślenia.

Szczególną uwagę zwrócono na konieczność używania elementów odblaskowych przez pieszych będąc poza terenem zabudowanym, ale również na terenie miejskim, gdzie jest słabe oświetlenie.

Podczas spotkań przekazano informacje o konkursie filmowym pn. FILMOWY przeWODNIK, materiał filmowy ma promować bezpieczne przebywanie w  wodzie lub nad wodą oraz aktywny tryb życia.