Tydzień Bezpieczeństwa

W dniach 13.11.-17.11.2017r. odbywał się w naszej szkole "Tydzień bezpieczeństwa". W ciągu całego tygodnia omawiane były  wszystkie zagadnienia związane z uzależnieniami  z którymi moga spotkać się uczniowie:palenie papierosów, picie alkoholu, branie dopalaczy czy narkotyków, uzależnienie od internetu.

Przez cały tydzień:

• Na lekcjach wychowawczych, na zajęciach w świetlicy szkolnej  omawiane były   wyżej wymienione tematy
  • Odbywał  się konkurs plastyczny pt."Razem tworzymy bezpieczny internet"
  • W klasach przygotowywane były  gazetki na temat uzależnień

W dniu 14.11.2017r.odbył  się wykład  profilaktyczny  o rożnorodnych uzależnieniach, który przeprowadziła  Pani Beata Mrozik z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bolesłąwcu.

W dniu 15.11.2017r. klasa II A gimnazjum przedstawiła spektakle profilaktyczne pt."Internet to nie wszystko".

Przesłąniem przedstawienia bylo to; że internet to potężne medium, które można wykorzystać w służbie człowiekowi i zdobywaniu informaccji ale najważniejsze jest,  aby mieć prawdziwych  przyjaciół i umieć ich dostrzeć w rzeczywistym świecie. "Mieć serce i patrzeć sercem na drugą osobę",  a nie tylko na siebie.

W dniu 16.11.2017r. również na sali gimnastycznej odbyła się  impreza,  na którą wszystkie klasy oraz dzieci z przedszkola przygotowywały sie razem z wychowawcami klas.

Klasy I-III szkoły podstawowej  przygotowały   hasła i piosenki na temat bezpieczeństwa w internecie.

Dzieci z przedszkola  zaprezentowały układ taneczny, który następnie zatańczyły z innymi uczniami naszej szkoły.

Uczniowie szkoły podstawowej przygtowali i rozdawali uczniom ulotki na teamt uzależnienia od internetu, papierosów, alkoholu, narkotyków, dopalaczy.

Uczniowie klas gimnazjalnych przedstawiali przygotowane samodzielnie prezentacje.

Klasa II A –  przedstawiła krótkie wystąpienie oraz  prezentację na temat "Przyczyn i skutków palenia papierosów"

Klasa II B-  przedstawiła krótkie wystąpienie oraz  prezentację  na temat "Przyczyn i skutków picia alkoholu"

Klasa III A- przedstawiłą krótkie wystąpienie oraz  prezentację na temat "Przyczyn i skutków  sięgania po dopalacze"

Klasa III B- przedstawiła film, który uczennice  tej klasy przygotowały samodzielnie

pt. "Przyczyn i skutków  sięgania po narkotyki"

Nasstępnie uczeń  klasy III A  Adrian Kubicki zaśpiewał – zarapował  piosenkę-  stop dopalaczom  - "Oddal to pytanie", ktorą przygotował Główny Inspekor Sanitarny Pan  Marek Posobkiewicz.

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny "Razem tworzymy bezpieczny internet".

Uczniowie naszej szkoły po zakończonej imprezie podkreślili:

" Jesteśmy młodzi, chcemy zobaczyć jak najwięcej, zdobywać wiedzę,  kochać, mamy dla

kogo żyć.Nie warto próbować używek. Jeden raz a może tak wiele w twoim życiu

zmienić, trudno jest przestać, gdy zaczniesz. Nie próbuj, bo nie warto, czasem po

prostu nie warto"

Kontynuacją "Tygodnia bezpieczeństwa" będzie spotakanie Rady Pedagogiczej oraz rodziców z przedstwicielami policji na temt zagrożeń i uzależnień wśród uczniów.